Zarabiaj jak ja. Dzień 52.

Witaj w kolejnym dniu inwestowania. Dodałem 5 zł do skarbonki, mam 160 zł. Mój majątek rośnie szybciej niż założenia.

Zarabianie w internecie – DYWERSYFIKACJA.

Dzisiaj chcę napisać trochę o tak waznej dywersyfikacji. Często zadawane mi pytanie brzmi :

Dlaczego inwestujesz tak małe sumy? Przecież tracisz prowizję od przelewów, transferów za każdym razem. Nie lepiej uzbierać większą kwotę i dopiero zainwestowac?

Z jednej strony mają rację ale z drugiej nie. To wszystko zależy od wielkości inwestycji i od rodzaju inwestycji.

Moja droga rozpoczęła się od zera a plan jest dość ambitny ( od 0 do miliona w 10 lat bez wysiłku ). Zaczynałem inwestować na rynku bardzo dynamicznym i dość ryzykownym z bardzo małym wkładem początkowym. Strata na początku inwestowania była by dla mnie bardzo bolesna. Dlatego też stosuję dywersyfikację swoich inwestycji i trzymania kapitału. To znaczy, próbuję jak najbardziej zabezpieczyć się przed utratą kapitału, żeby moje zarabianie w internecie było jak najbardziej skuteczne.

Dam Ci przykład na poparcie tego co piszę.

Załóżmy, że nie inwestował bym po 100 zł lub 200 zł a odkładał bym aż uzbieram np 2000 zł. Te pieniądze zainwestował bym w jakieś aktywo.

  1. Po pierwsze trwało by to dość długo a na dynamicznym rynku w tym czasie mógłbym już zarobić spory procent z zainwestowanych pieniędzy.
  2. Po drugie inwestując 2000 zł w jedno aktywo ryzykuję stratą całej sumy w razie krachu lub skutecznego ataku hakerskiego. Przy kilku różnych mniejszych inwestycjach tej obawy nie ma. Mogę stracić tylko część kapitału.

Przypominam, że nie zależy mi na bezpiecznym inwestowaniu a na inwestowaniu dającym duże zwroty. Inwestycja w kryptowaluty jest taką inwestycją.

Pozdrawiam, do następnego razu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *